Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie lubelskim - czerwiec 2024 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
28.06.2024

W czerwcu br. w większości badanych obszarów gospodarki przedsiębiorcy oceniają koniunkturę niekorzystnie. Najbardziej pesymistyczne nastroje gospodarcze panują wśród jednostek zajmujących się handlem detalicznym. W tym
obszarze odnotowano również największy spadek wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury, o 9,8 w skali miesiąca. Bardziej negatywne wobec maja br. oceny dotyczące koniunktury zaobserwowano w sekcji przetwórstwo przemysłowe, a także transport i gospodarka magazynowa. Także podmioty zajmujące się handlem hurtowym wyrażają niekorzystne opinie, ale na poziomie zbliżonym do tego z poprzedniego miesiąca. Poprawę opinii zaobserwowano tylko w zakwaterowaniu i gastronomii. Wśród tych jednostek oceny koniunktury są pozytywne. Również opinie formułowane przez przedsiębiorców zajmujących się budownictwem, a także informacją i komunikacją są optymistyczne, odpowiednio na poziomie zbliżonym lub niezmienionym wobec tego notowanego w maju br.

Archiwum

Do góry