Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Koniunktura gospodarcza w województwie lubelskim - październik 2023 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
31.10.2023

W październiku br. w większości badanych obszarów gospodarki przedsiębiorcy oceniają koniunkturę negatywnie. Najgorsze nastroje gospodarcze panują wśród jednostek zajmujących się transportem i gospodarką magazynową.
Największe pogorszenie ocen zaobserwowano w opiniach wyrażanych przez przedsiębiorców z sekcji zakwaterowanie i gastronomia – spadek wartości wskaźnika ogólnego klimatu koniunktury o 5,9 w porównaniu z wrześniem br. W tym miesiącu jedynie te jednostki oceniają koniunkturę optymistycznie. Mimo utrzymanych negatywnych ocen, największą poprawę opinii zanotowano wśród podmiotów z sekcji budownictwo (wzrost wartości tego wskaźnika
w skali miesiąca o 6,1). Niekorzystne, ale lepsze niż we wrześniu, oceny wyrażają także przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie handlu detalicznego oraz informacji i komunikacji.

Wyjdź z archiwum

Do góry