Oświadczenie w sprawie dostępności
Urząd Statystyczny w Lublinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Urzędu Statystycznego w Lublinie.
Data publikacji strony internetowej: 1995.06.03
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2018.01.16
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej:
- część plików PDF nie jest dostępnych cyfrowo (nie ma w nich poprawnie zaznaczonej logicznej struktury lub są skanami dokumentów),
- część opublikowanych infografik nie posiada opisu alternatywnego lub alternatywnej wersji danych,
- część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego, nie są one jednak wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.
Oświadczenie sporządzono dnia 2024-06-30. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny. Data ostatniego przeglądu i aktualizacji deklaracji 2024-03-28.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą wyznaczoną do kontaktu jest Sławomir Dziaduch, . Wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz skargi na brak zapewnienia dostępności można składać w sekretariacie Urzędu na adres: .
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu strony internetowej. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Urząd Statystyczny w Lublinie powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury istnieje możliwość wystąpienia z wnioskiem do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Budynek: Urząd Statystyczny w Lublinie, ul. Stanisława Leszczyńskiego 48, 20-068 Lublin.
Budynek Urzędu Statystycznego w Lublinie stanowi własność Skarbu Państwa i pozostaje w trwałym zarządzie Urzędu, który w całości jest jego administratorem. Budynek składa się z czterech kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej.
Przy budynku nie ma wydzielonego miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej.
Do budynku prowadzi jedno główne wejście od ulicy Leszczyńskiego. Dojście do budynku jest utwardzone. Wejście główne jest wysokim parterem, do którego prowadzą schody.
Wejście do budynku nie posiada podjazdu. Przy schodach zamontowana jest platforma przyschodowa.
Portiernia znajduje się na parterze budynku przy głównym wejściu.
Wewnątrz budynku nie ma windy. Jest jedna klatka schodowa (pierwszy i ostatni stopień schodów oznaczony w sposób kontrastowy). Do przemieszczania się pomiędzy piętrami można posłużyć się schodołazem, który znajduje się na parterze budynku.
Budynek nie posiada oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Pomieszczenia sanitarne znajdują się na poszczególnych kondygnacjach budynku, na które można przedostać się wyłącznie schodami. Żadne z pomieszczeń higieniczno-sanitarnych w budynku Urzędu w Lublinie nie spełnia standardów dostępności zakresie użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami.
Sala konferencyjna znajduje się na parterze budynku. Wyposażona jest w szerokie drzwi. Poszerzone wejście prowadzi również do pok. nr 1, gdzie usytuowany jest Regionalny Ośrodek Informacji – Informatorium oraz do pokoju nr 2 przeznaczonego do obsługi interesantów REGON.
Podczas wizyty w Urzędzie możliwe jest skorzystanie z pomocy tłumacza języka migowego. Zamiar skorzystania z pomocy tłumacza należy zgłosić najpóźniej na 3 dni robocze przed dniem zamierzonej wizyty. W Urzędzie Statystycznym w Lublinie osobą wyznaczoną do kontaktu w tej sprawie jest Pani Elżbieta Łoś tel. 81 465 20 28, e-mail:
Budynek Urzędu wyposażony jest w przenośną pętlę indukcyjną.
W budynku zapewniona jest możliwość ewakuacji osób ze szczególnymi potrzebami poprzez oznaczenia dróg ewakuacyjnych, szkolenia, a także użycie specjalistycznego sprzętu ewakuacyjnego.
Nie ma ograniczeń wstępu dla psów asystujących osobom ze szczególnymi potrzebami.
Budynek: Urząd Statystyczny w Lublinie Oddział w Białej Podlaskiej ul. Brzeska 41, 21-500 Biała Podlaska
Oddział w Białej Podlaskiej Urzędu Statystycznego w Lublinie mieści się na II piętrze budynku, którego zarządcą jest Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej.
Do budynku prowadzą dwa wejścia. Wejście główne od ulicy Brzeskiej oraz drugie od strony dużego parkingu przy ulicy Narutowicza. Budynek, w którym znajduje się Oddział posiada sześć kondygnacji, w tym pięć nadziemnych.
Przed budynkiem, na parkingu od strony ulicy Narutowicza, wyznaczone są miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do wejścia głównego z zewnątrz prowadzą schody. Po ich prawej stronie znajduje się podjazd dla wózków inwalidzkich. Dojście do budynku jest utwardzone. Wewnątrz budynku znajdują się dwie klatki schodowe. Obok klatki schodowej przy głównym wejściu usytuowane są dwie niezależnie działające windy. Portiernia mieści się tuż za wejściem głównym, po prawej stronie.
Budynek Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej jest w znacznym zakresie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze budynku, za portiernią po prawej stronie. Wejście do budynku, jak i ciągi komunikacyjne na każdym piętrze budynku są dostatecznie szerokie i pozbawione progów. Dostęp na II piętro, na którym mieści się Oddział Urzędu, jest możliwy za pomocą windy w pełni przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Windy posiadają przesuwne drzwi, o położeniu informuje stosowny wyświetlacz. Przyciski na klawiaturze numerycznej w windzie są łatwo wyczuwalne dotykiem – wypukłe i podświetlone cyfry.
Oddział wyposażony jest w przenośną pętlę indukcyjną.
Nie ma ograniczeń wstępu dla psów asystujących osobom ze szczególnymi potrzebami.
Budynek: Urząd Statystyczny w Lublinie Oddział w Chełmie, Plac Niepodległości 1, 22-100 Chełm
Oddział w Chełmie Urzędu Statystycznego w Lublinie mieści się w budynku Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie na III piętrze, w skrzydle A. Skrzydło budynku, w którym zlokalizowany jest Oddział, składa się z pięciu kondygnacji, z czego cztery są kondygnacjami nadziemnymi.
Oddział zajmuje część piątej kondygnacji.
Do budynku prowadzi jedno główne wejście od Placu Niepodległości. Do budynku można wejść schodami zabezpieczonymi z obu stron poręczami, a osoby poruszające się na wózkach mogą skorzystać z pochylni prowadzącej do windy usytuowanej po prawej stronie schodów. Portiernia znajduje się po prawej stronie od wejścia głównego, za portiernią jest wejście do windy. Można nią dojechać na wszystkie kondygnacje. Winda jest wyposażona w odpowiednią sygnalizację optyczną i dźwiękową, posiada przesuwne drzwi, a symbole na przyciskach w windzie są wypukłe, łatwo wyczuwalne dotykiem i mają podpisy w alfabecie Braille’a.
Na parkingach wokół budynku wyznaczono pięć miejsc postojowych dla pojazdów osób ze szczególnymi potrzebami. Ciągi komunikacyjne w budynku pomiędzy korytarzami nie posiadają progów i są dostatecznie szerokie, co ułatwia poruszanie się wózkami inwalidzkimi. Pierwszy i ostatni stopień schodów przy wejściu głównym oraz na klatce schodowej oznaczony jest w sposób kontrastowy.
Informacja na temat rozkładu pomieszczeń w budynku jest umieszczona na tablicy informacyjnej oraz udzielana słownie przez służbę ochrony budynku. W pokoju nr 206A jest możliwość skorzystania z tłumacza języka migowego online.
Oddział wyposażony jest w przenośną pętlę indukcyjną.
Nie ma ograniczeń wstępu dla psów asystujących osobom ze szczególnymi potrzebami.
Budynek: Urząd Statystyczny w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim, ul. Warszawska 32, 21-300 Radzyń Podlaski
Oddział w Radzyniu Podlaskim Urzędu Statystycznego w Lublinie mieści się na III piętrze budynku, którego zarządcą jest Urząd Miasta w Radzyniu Podlaskim.
Do budynku prowadzi jedno główne wejście od ulicy Warszawskiej oraz wejście boczne. Budynek jest obiektem podpiwniczonym, o trzech kondygnacjach nadziemnych.
Przed budynkiem oraz na parkingu bocznym wyznaczone są miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do holu głównego z zewnątrz prowadzą schody, a po ich prawej stronie udostępniono podjazd dla wózków inwalidzkich. Dojście do budynku jest utwardzone.
W budynku nie ma portierni. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze holu głównego, na wprost wejścia. Budynek nie posiada windy oraz oznaczeń w alfabecie Braille’a, ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Oddział wyposażony jest w przenośną pętlę indukcyjną.
Nie ma ograniczeń wstępu dla psów asystujących osobom ze szczególnymi potrzebami.
Budynek: Urząd Statystyczny w Lublinie Oddział w Zamościu, ul. Podgroble 1, 22-400 Zamość
Do budynku prowadzi jedno główne wejście z uliczki prostopadłej do ulicy Podgroble. Budynek składa się z dwóch kondygnacji nadziemnych (wysoki parter). Dojście do budynku stanowi wąski chodnik i droga asfaltowa. Przed wejściem znajdują się dwa schodki, co stanowi barierę dla osób z ograniczoną mobilnością. Przy wejściu jest zamontowany dzwonek.
W budynku nie ma portierni, a interesanci przyjmowani są w pokoju Regon, który znajduje się na pierwszej kondygnacji, po lewej stronie od klatki schodowej (pokój nr 1). Pierwszy i ostatni stopień schodów na klatce schodowej oznaczony jest w sposób kontrastowy.
Budynek Oddziału nie jest dostosowany do potrzeb osób zarówno z niepełnosprawnością ruchową (schody, brak windy), jak również dla osób niewidomych i słabowidzących (w budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym.
W pobliżu zlokalizowane jest jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
W budynku zapewniona jest możliwość ewakuacji osób ze szczególnymi potrzebami poprzez oznaczenia dróg ewakuacyjnych, szkolenia, a także użycie specjalistycznego sprzętu ewakuacyjnego.
Oddział wyposażony jest w przenośną pętlę indukcyjną.
Nie ma ograniczeń wstępu dla psów asystujących osobom ze szczególnymi potrzebami.