Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Badanie obrotu towarów i usług na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej na terenie województwa lubelskiego w 2013 roku

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
15.07.2014

Wschodnia granica państwa polskiego, z wyjątkiem odcinka z Litwą, jest równocześnie zewnętrz-ną granicą Unii Europejskiej. Na terenie województwa lubelskiego w 2013 roku znajdowały się 4 przejścia graniczne z Ukrainą: Dorohusk, Zosin, Hrubieszów i Hrebenne oraz 3 przejścia z Białorusią: Kukuryki, Terespol i Sławatycze. Do badania ruchu granicznego zostały wylosowane przejścia z Ukrainą: Dorohusk, Zosin oraz Hrebenne, natomiast z Białorusią: Terespol oraz Sławatycze.
W 2013 roku zewnętrzną granicę Unii Europejskiej według Komendy Głównej Straży Granicznej na terenie województwa lubelskiego przekraczało 11,6 mln osób (więcej niż przed rokiem o 8,4%), z tego:
- 10,0 mln cudzoziemców (o 11,2% więcej niż w 2012 roku)
- 1,6 mln Polaków (o 8,0% mniej niż w 2012 roku)
Najwięcej osób przekraczało granicę polsko-ukraińską – 63,2% ogółu przekroczeń polskiego od-cinka zewnętrznej granicy lądowej Unii Europejskiej w województwie lubelskim.

Do góry