XI Lubelski Konkurs Statystyczno-Demograficzny Sigma Kwadrat
Wyniki Finału XI Konkursu Statystyczno Demograficznego Sigma Kwadrat:
Miejsce | Nazwa szkoły | Nauczyciel | Zespół uczniowski |
1 | Zespól Szkól nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie | Ewa Mikulska | Szymon Czubacki Kevin Jakubski Oliwier Latek |
2 | Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim | Ewa Mackiewicz | Klaudia Kowalewska Patrycja Mościbrodzka Aleksandra Kosińska |
3 | Zespół Szkół Technicznych w Puławach | Joanna Piskorska | Aniela Kapłon Sebastain Koniarz Kacper Olszak |
4 | III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu | Agnieszka Mróz | Damian Koisz Bartosz Rzemieniak Dawid Greszta |
5 | Zespół Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnystawie | Eliza Chomik | Jakub Tarnowski Hubert Kołodziejczyk Łukasz Wojnarowski |
6 | Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Z. Herberta w Lublinie | Sylwia Wojtas | Bartłomiej Wilczewski Kacper Jeżowski Nikodem Ostrowski |
7 | Zespól Szkól nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie | Monika Jarosz | Julita Bogusz Martyna Deleżuch Zuzanna Guz |
8 | Zespół Szkół im. Gen. Kamińskiego w Adamowie | Justyna Wolska | Natalia Guzek Łukasz Marcinek Gabriela Zięba |
9 | VI Liceum Ogólnokształcące im. H.Kołłątaja w Lublinie | Monika Rudomina | Maria Luterek Karolina Brzyska Patrycja Gdula |
10 | Zespól Szkół Ogólnokształcących im. KEN w Puławach | Mariusz Przybyś | Natalia Pyra Szymon Sykut Kinga Szymanek |
Finał Konkursu odbędzie się 27.11.2023 r. na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej na Wydziale Ekonomicznym aula 3 godz. 11.30
Ramowy program finału:
11.30 powitanie, II etap konkursu (finał) - test 30 minut
12.15 Wykład o tematyce ekonomicznej Dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Lublinie dr Ilona Skibińska-Fabrowska
12.45 Prezentacja Samorządu Studentów UMCS
13.15 Wręczenie nagród finalistom konkursu
13.45 Zakończenie
Wyniki I etapu Konkursu Statystyczno-Demograficznego Sigma Kwadrat - 10 zespołów finalistów konkursu:
Lp. | Nazwa szkoły | Nauczyciel | Zespół uczniowski |
1 | Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim | Ewa Mackiewicz | Klaudia Kowalewska Patrycja Mościbrodzka Aleksandra Kosińska |
2 | Zespół Szkół Technicznych w Puławach | Joanna Piskorska | Aniela Kapłon Sebastian Koniarz Kacper Olszak |
3 | III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu | Agnieszka Mróz | Damian Koisz
Bartosz Rzemieniak Dawid Greszta |
4 | Zespół Szkół nr 2 im. Bartosza Głowackiego w Krasnystawie | Eliza Chomik | Jakub Tarnowski Hubert Kołodziejczyk Łukasz Wojnarowski |
5 | VI Liceum Ogólnokształcące im. H.Kołłątaja w Lublinie | Monika Rudomina | Maria Luterek Karolina Brzyska Patrycja Gdula |
6 | Zespól Szkół Ogólnokształcących im. KEN w Puławach | Mariusz Przybyś | Natalia Pyra Szymon Sykut Kinga Szymanek |
7 | Zespól Szkól nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie | Ewa Mikulska | Szymon Czubacki Kevin Jakubski Oliwier Latek |
8 | Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Z. Herberta w Lublinie | Sylwia Wojtas | Bartłomiej Wilczewski Kacper Jeżowski Nikodem Ostrowski |
9 | Zespól Szkól nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie | Monika Jarosz | Julita Bogusz Martyna Deleżuch Zuzanna Guz |
10 | Zespół Szkół im. Gen. Kamińskiego w Adamowie | Justyna Wolska | Natalia Guzek Łukasz Marcinek Gabriela Zięba |
Cel Konkursu
- zwiększenie poziomu wiedzy ekonomicznej młodzieży szkolnej z terenu województwa lubelskiego w obszarze gospodarki rynkowej.
- doskonalenie umiejętności młodzieży w zakresie opisywania, analizy i prognozowania zjawisk ekonomicznych, społecznych i gospodarczych z wykorzystaniem metod statystycznych,
- kształtowanie zainteresowań uczniów w obszarze procesów mikro- i makroekonomicznych zachodzących w gospodarce,
- pogłębianie wiadomości młodzieży o roli i miejscu statystyki w analizie procesów społecznych i gospodarczych.
Terminarz Konkursu:
- 8 września 2023 r. – rozpoczęcie konkursu, zatwierdzenie regulaminu i składu komisji konkursowej,
- 8 września 2023 r. – udostępnienie uczestnikom strony internetowej konkursu, regulaminu i zadań pierwszego etapu,
- 6 października 2023 r. – ostateczny termin na dostarczenie wypełnionych i podpisanych formularzy zgłoszeniowych,
- 9 października 2023 r. – udostępnienie uczestnikom na stronie internetowej konkursu pomocniczych materiałów dydaktycznych,
- 27 października 2023 r. – ostateczny termin przesłania rozwiązań zadań pierwszego etapu,
- 9 listopada 2023 r. – ogłoszenie wyników pierwszego etapu konkursu,
- 27 listopada 2023 r. – przeprowadzenie rozgrywki finałowej,
- 31 stycznia 2024 r. - zakończenie konkursu.
Załącznik nr 1 Formularz zgłoszeniowy
Załącznik nr 2 Oświadczenie uczestnika konkursu (uczeń)
Załącznik nr 3 Oświadczenie opiekuna zespołu uczniowskiego (nauczyciela)