Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia.

"Statystyka bliżej nas" 10 maja 2019 r. Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w Urzędzie Statystycznym w Lublinie

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj
07.05.2019

„Statystyka bliżej nas” Dzień Otwarty Funduszy Europejskich

10 maja br. (piątek) w Urzędzie Statystycznym w Lublinie:

Prezentacja pomieszczeń zmodernizowanych dzięki Funduszom Europejskim: zwiedzanie Informatorium (Biblioteki), sali szkoleniowo-konferencyjnej oraz prezentacja stanowisk komputerowych umożliwiających zapoznanie się bazami danych statystycznych: Portalem Geostatystycznym, Bankiem Danych Lokalnych i Strategiem. Prezentacja filmów promocyjnych GUS – Portal Geostatystyczny i inne bazy danych.

Tutaj można samodzielne korzystać z naszych zasobów informacyjnych w postaci baz i systemów danych statystycznych, a także w formie publikacji.

Portal Geostatystyczny - to nowoczesne rozwiązanie do kartograficznej prezentacji wynikowych informacji statystycznych pozyskanych w spisach powszechnych tj. Powszechnym Spisie Rolnym 2010 (PSR 2010) i Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2011 (NSP 2011) oraz Banku Danych Lokalnych (BDL).

Bank Danych Lokalnych to największy w Polsce uporządkowany i udostępniany w Internecie zbiór informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej, demograficznej, społecznej oraz stanie środowiska, opisującym województwa, powiaty oraz gminy.

Strateg - to system stworzony przez GUS na potrzeby programowania i monitorowania polityki rozwoju. Zgromadzono w nim wskaźniki wykorzystywane do monitorowania realizacji strategii obowiązujących w Polsce (na poziomie krajowym, ponadregionalnym i wojewódzkim) oraz w Unii Europejskiej (strategia Europa 2020. Wraz z bogatym zestawem bazodanowym STRATEG oferuje funkcjonalne narzędzia ułatwiające analizę zjawisk w formie wykresów i map.

Wystawa publikacji – atlasów statystycznych – publikacji które w sposób graficzny prezentują dane statystyczne.

Serdecznie zapraszamy!

Do góry